U PRVENSTVU ARGENTINE

U argentinskoj ligi odigran je susret između Atletico Tucumana i Barracas Centrala, a na njemu je viđen jedan od najljepših pogodaka u 2022. godini.

U 15. kolu elitnog razreda argentinskog nogometa Atletico Tucuman je vodio protiv Barracas Centrala s 3:0, a potom je u 90+3. minuti viđen prelijep pogodak.

Nakon što su Cristian Menendez, Ramiro Rodriguez i Joaquin Pereyra pogodili za 3:0 i riješili pitanje pobjednika, u trećoj minuti sudijske nadoknade Mateo Coronel je stavio "tačku na i" i postigao zaista rijetko viđen pogodak.
  Nakon slobodnog udarca gostiju lopta je pala pred kazneni prostor Atletico Tucumana, a Coronel je vidio da je protivnički golman van svog kaznenog prostora, te je odlučio šutirati i pogoditi gol sa udaljenosti od čak 70 metara.

FIFA je objavila snimak pogotka uz poruku: "Može li pogodak Matea Coronela sa 70 metara biti na listi za Puskas nagradu?".