Kvalifikacije za Ligu Šampiona

Fudbaleri Prištine poraženi su sinoć, na domaćem terenu stadiona "Fadil Vokrri", od mađarskog Ferencvaroša rezultatom 3:1 u revanšu prvog kola kvalifikacija za Ligu Šampiona.

Iako je i poslije prvog meča u Mađarskoj i pobjede Ferencvaroša od 3:0, bilo jasno da Priština neće dalje od prvog kola kvalifikacija za Ligu Šampiona, fudbaleri kosovskog prvaka su se u prvom poluvremenu meča ravnopravno nosili sa protivnikom.

Ipak, Ferencvaroš je svaku nadu Prištine ugasio golom u 49. minutu, čiji je strelac bio albanski internacionalac Mirto Uzuni.

Priština je uspjela da izjednači 18 minuta kasnije, golom Mendurima Hotija, ali to je bilo sve što su prvaci Kosova uspjeli da postignu u dvomeču protiv Mađara.

Raspoloženi Uzuni postigao je još dva pogotka do kraja meča, u 80. i 86. minutu i tako odveo Ferencvaroš u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Šampiona, dok će Priština takmičenje nastaviti u kvalifikacijama za Evropsku konferencijsku ligu.

Izvor: Kosovo Online