MAJSTORIJA

Nedavno je FIFA dodijelila Sonu Heung-Minu nagradu "Ferenc Puskas" za najbolji gol u 2020. godini.

Reprezentativac Južne Koreje dobio je nagradu za pogodak u utakmici protiv Burnleyja s loptom pretrčao skoro cijeli teren i na kraju efektno matirao protivničkog golmana.

Međutim, ono što je napravio Jose Rogerio de Oliveira Melo (30) poznatiji samo kao Rogerio, možda će u budućnosti natjerati FIFA-u da s proglašenjem najboljeg gola pričeka kraj godine.

Naime, u susretu 32. kola druge brazilske lige Juventude je s 2:1 pobijedio Ponte Pretu, a Rogerio je u 52. minuti, minut nakon što su gosti poveli, doživio svoj trenutak karijere. Barem kada su golovi u pitanju.

Jednu visoku loptu primio je grudima dok je na 18 metara bio leđima okrenut ka golu, napravio je korak nazad i "makazicama", koje tehnički možda nisu najbolje na svijetu, majstorski pogodio.

Izvor: Faktor