Nogometaši Chelseaja su uvjerljivom 5-0 pobjedom nad Blackburnom u 10. kolu engleskog prvenstva izbili na samo čelo ljestvice ispred Manchester Uniteda...

Bila je to peta premierligaška pobjeda Chelseaja u isto toliko odigranih utakmica na Stamford Bridgeu, a do nje su došli dvama golovima Franka Lamparda, te po jednim Michaela Essiena, Didiera Drogbe, i autogolom Gaela Giveta.

Na poluvrijeme je Chelsea otišao s vodstvom 1-0, a jedini gol u tom periodu bio je onaj francuskog braniča Giveta koji je u vlastitu mrežu skrenuo jedno ubacivanje s lijeve strane Nicolasa Anelke.

U nastavku se Chelseaju sve otvorilo, a posebno je lijep bio gol Michaela Essiena za 3-0 s nekih tridesetak metara u donji desni kut.

U redovima Blackburna Nikola Kalinić je ušao u igru u 53. minuti, ali nije uspio pomoći svojoj momčadi da dođe do barem počasnog gola.

Chelsea je pobjedom prestigao United, ali uz utakmicu više od aktualnih prvaka.