Otjerali ga

Osnivač Amazona Jeff Bezos i njegova zaručnica, bivša voditeljica Lauren Sanchez primorani su pomjeriti lokaciju proslave svog vjenčanja iz centra Venecije nakon održanih protesta.

Lokacije održavanja trodnevne zabave nikada nisu službeno objavljene, ali je poznato da se glavna proslava trebala održati u subotu, 28. juna u Scuola Grande della Misericordia.

Lokalni zvaničnik je za BBC potvrdio da će se oni okupiti u Arsenali, koji se nalazi dalje od centra grada. Aktivisti su veoma sretni što su uspjeli u svom naumu.

"Ponosni smo na ovo! Mi smo niko. Nemamo novca, ništa! Samo smo građani koji su se uspjeli organizovati i 'iselimo' iz grada jednu od najmoćnijih osoba na svijetu", rekao je Tommaso Cacciari.

Grupa aktivista pod nazivom No Space for Bezos smatra da mu nije mjesto u Veneciji i da grad ne smije postati pozornica za elitu. Vjenčanje slavnog para trajat će od 24. do 26. juna, a mnogi ovaj događaj već nazivaju vjenčanjem godine.

Prisustvovat će brojna poznata imena, među kojima su Kim Kardashian, Leonardo DiCaprio, Oprah Winfrey, Eva Longoria Orlando Bloom i drugi. Pozvani su i mnogi biznismeni i političari. Poslali su pozivnicu i kraljici Jordana Raniji Al-Abdulah.