Turski premijer Recep Tayyip Erdogan izjavio je tokom gostovanja na turskoj televiziji Haberturk da je identitet bombaša samoubice koji je jučer izvršio napad na Ambasadu Sjedinjenih Američkih Država (SAD) u Ankari utvrđen pomoću njegovog mladeža.
Koristeći plasitični eksploziv C-4 napad je izveo Ecevit Sanli, član zabranjene militantne komunističke partije Pokret narodnog oslobođenja (DHKP-C).
“Prema postojećim podacima, identitet bombaša samoubice je otkriven pomoću mladeža na glavi. Ali, tačan identitet će biti potvrđen tek nakon obavljene DNK analizeâ€, rekao je Erdogan.
Na pitanje novinara da li su dešavanja u Siriji bili povod za napad, turski premijer je odgovorio da je teško povezati ta dva slučaja.
“Ne vjerujem da je napad u Ankari povezan sa dešavanjima u Siriji. Moramo se zajedno boriti protiv terorizmaâ€, istakao je Erdogan.