
Verifikacija električnih brojila potrošača koji su podnijeli žalbe Ministarstvu industrije, preduzetništva, trgovine i inovacija (MINT) nastavljena je i tokom mjeseca maja.
Prema podacima Agencije za metrologiju Kosova, izvršenim provjerama utvrđeno je da je za 18 brojila istekao rok važenja, dva brojila su imala povučeno odobrenje tipa, dok je kod 30 drugih uočena netačnost u prikazu datuma i vremena.
Na osnovu ovih nalaza, a u skladu sa Zakonom o metrologiji, Centralna tržišna inspekcija izrekla je KEDS-u novčane kazne u ukupnom iznosu od 110 hiljada eura.
U međuvremenu, zvanični izvještaji o izvršenoj verifikaciji dostavljeni su i KESCO-u, s ciljem kompenzacije oštećenih potrošača.
Kako se navodi u saopštenju, proces provjere brojila biće nastavljen i u narednom periodu, sve dok se u potpunosti ne obrade i ne razmotre sve žalbe koje su podnesene Odjelu za zaštitu potrošača.
Na osnovu ovih nalaza, a u skladu sa Zakonom o metrologiji, Centralna tržišna inspekcija izrekla je KEDS-u novčane kazne u ukupnom iznosu od 110 hiljada eura.
U međuvremenu, zvanični izvještaji o izvršenoj verifikaciji dostavljeni su i KESCO-u, s ciljem kompenzacije oštećenih potrošača.
Kako se navodi u saopštenju, proces provjere brojila biće nastavljen i u narednom periodu, sve dok se u potpunosti ne obrade i ne razmotre sve žalbe koje su podnesene Odjelu za zaštitu potrošača.
