
Policija Kosova sa više vozila specijalnih jedinica jutros je blokirala prilaz željezničkoj stanici u Zvečanu, dok su nešto kasnije ispred kancelarija koje su koristile Željeznice Srbije postavljeni zastava Kosova i tabla sa natpisom "Željeznička infrastruktura Kosova“. Gotovo istovremeno, pripadnici "Infrakosa" preuzeli su i željezničku stanicu u opštini Leposavić.
Pripadnici policije u Zvečanu naveli su da su asistirali prilikom preuzimanja stanične zgrade.
Ispred objekta i u njegovoj okolini i dalje se nalazi više policijskih i blindiranih vozila.
Prostorije su obišli ministri u tehničkom mandatu Vlade Kosova Dimalj Basha, Xhelal Sveçla i Artana Rizvanolli.
Ministar unutrašnjih poslova u tehničkom mandatu Xhelal Sveçla izjavio je da je riječ o preuzimanju još jedne, kako je naveo, "paralelne institucije Srbije na Kosovu“, te da Kosovo planira adaptaciju i ponovno pokretanje rada ove stanice.
"Ovo je dio naše mreže i, kao što je potencirao ministar infrastrukture, ovo će isto tako biti dio projekata rekonstrukcije cijele željezničke mreže Republike Kosovo“, rekao je Sveçla.
Odgovarajući na pitanje da li je ova akcija dio predizborne kampanje koja danas zvanično počinje na Kosovu, Sveçla je rekao da red i zakon moraju biti prisutni na cijeloj teritoriji Kosova.
"Ovo je dio naše dužnosti da red i zakon budu prisutni svuda, u svakom dijelu Republike Kosovo. Ovo je jedna od posljednjih institucija koja je još radila pod paralelnim ilegalnim strukturama Srbije i nastavićemo da djelujemo ukoliko budemo pronašli bilo koju ilegalnu, paralelnu i protivzakonitu instituciju na teritoriji Kosova“, poručio je on.
Nakon postavljanja table i zastave, ministri i veći dio policijskih snaga napustili su lokaciju, dok je na terenu ostalo jedno policijsko vozilo koje obezbjeđuje objekat.
Oko osam časova, u opštini Leposavić, uz asistenciju Policije Kosova, pripadnici "Infrakosa“ preuzeli su željezničku stanicu, gdje su postavili tablu ovog preduzeća i zastavu Kosova.
Na licu mjesta zatečen je jedan radnik, koji je nakon dolaska službenika uzeo svoje stvari i napustio prostorije stanice.
Za sada nema više informacija o daljim aktivnostima niti o eventualnim reakcijama nadležnih institucija.
"Infrakos“ je kompanija željeznice Kosova.
Ispred objekta i u njegovoj okolini i dalje se nalazi više policijskih i blindiranih vozila.
Prostorije su obišli ministri u tehničkom mandatu Vlade Kosova Dimalj Basha, Xhelal Sveçla i Artana Rizvanolli.
Ministar unutrašnjih poslova u tehničkom mandatu Xhelal Sveçla izjavio je da je riječ o preuzimanju još jedne, kako je naveo, "paralelne institucije Srbije na Kosovu“, te da Kosovo planira adaptaciju i ponovno pokretanje rada ove stanice.
"Ovo je dio naše mreže i, kao što je potencirao ministar infrastrukture, ovo će isto tako biti dio projekata rekonstrukcije cijele željezničke mreže Republike Kosovo“, rekao je Sveçla.
Odgovarajući na pitanje da li je ova akcija dio predizborne kampanje koja danas zvanično počinje na Kosovu, Sveçla je rekao da red i zakon moraju biti prisutni na cijeloj teritoriji Kosova.
"Ovo je dio naše dužnosti da red i zakon budu prisutni svuda, u svakom dijelu Republike Kosovo. Ovo je jedna od posljednjih institucija koja je još radila pod paralelnim ilegalnim strukturama Srbije i nastavićemo da djelujemo ukoliko budemo pronašli bilo koju ilegalnu, paralelnu i protivzakonitu instituciju na teritoriji Kosova“, poručio je on.
Nakon postavljanja table i zastave, ministri i veći dio policijskih snaga napustili su lokaciju, dok je na terenu ostalo jedno policijsko vozilo koje obezbjeđuje objekat.
Oko osam časova, u opštini Leposavić, uz asistenciju Policije Kosova, pripadnici "Infrakosa“ preuzeli su željezničku stanicu, gdje su postavili tablu ovog preduzeća i zastavu Kosova.
Na licu mjesta zatečen je jedan radnik, koji je nakon dolaska službenika uzeo svoje stvari i napustio prostorije stanice.
Za sada nema više informacija o daljim aktivnostima niti o eventualnim reakcijama nadležnih institucija.
"Infrakos“ je kompanija željeznice Kosova.


