
Član Predsjedništva Demokratskog saveza Kosova (LDK) Muhamet Hamiti ocjenio je da je vladavina premijera u tehničkom mandatu Albina Kurtija autoritarna i „najveće zlo“ po Kosovo.
Hamiti je u objavi na Facebooku naveo da su sankcije Evropske unije i ekonomska šteta koju su izazvale odgovornost dosadašnje vlasti.
„Najveće zlo po ovu zemlju jeste autoritarna vlast, vladavina Albina Kurtija i njegovog Pokreta Samoopredjeljenje, a ne politička opozicija prema njima, ma kakva ona bila. Mnogi opoziciju vide kao slabu naspram moćne vlasti. Sankcije Evropske unije trpimo godinama i upravo zbog ove vlasti pretrpeli smo veliku štetu. Bezbrojna kršenja Ustava počinila je upravo vlast. Korupcija u vladi nosi pečat ove vlasti“, istakao je.
Prema njegovim riječima, Kosovo je u ovakvo stanje dovela vlada Samoopredjeljenja, a ne opozicija.
„Građani imaju priliku da stave tačku na loše stanje u zemlji. Dana 7. juna 2026. godine mogu da vrate Kosovo na pravi put. Jednostavno, svojim glasom“, poručio je Hamiti.
Izvor: Kosovo Online
„Najveće zlo po ovu zemlju jeste autoritarna vlast, vladavina Albina Kurtija i njegovog Pokreta Samoopredjeljenje, a ne politička opozicija prema njima, ma kakva ona bila. Mnogi opoziciju vide kao slabu naspram moćne vlasti. Sankcije Evropske unije trpimo godinama i upravo zbog ove vlasti pretrpeli smo veliku štetu. Bezbrojna kršenja Ustava počinila je upravo vlast. Korupcija u vladi nosi pečat ove vlasti“, istakao je.
Prema njegovim riječima, Kosovo je u ovakvo stanje dovela vlada Samoopredjeljenja, a ne opozicija.
„Građani imaju priliku da stave tačku na loše stanje u zemlji. Dana 7. juna 2026. godine mogu da vrate Kosovo na pravi put. Jednostavno, svojim glasom“, poručio je Hamiti.
Izvor: Kosovo Online


