
Član Pokreta Samoopredjeljenje Mefail Bajqinovci izjavio je da je opozicija kriva što Kosovo ponovo ide na izbore jer, kako kaže, nije bila zainteresovana za izbor predsjednika.
„Opozicija je kriva što zemlja ide na izbore. Nisu bili zainteresovani za konsenzus oko predsjednika. Kurti je tražio tri imena od kojih bismo izabrali jednog, ali evo gdje smo sada. Velika je nesreća što imamo opoziciju koja blokira procese. Dobro je rekao Kurti kada je kazao da se nada da će se ova opozicija promjeniti“, rekao je Bajqinovci za Gazetu blic.
On je naveo da je jedini cilj opozicije bio rušenje Kurtija na pitanju izbora predsjednika.
Tvrdi da Samoopredjeljenju nije odgovaralo raspisivanje izbora i da je njihovo ponovno održavanje maltretiranje građana.
„Vidjeli ste da su iz PDK izjavljivali da neće glasati ni za šta i da ne dolaze na razgovore, bez obzira na Kurtijev poziv, dok su u LDK odugovlačili i nisu dali imena koja smo tražili. Na kraju smo tražili 15 potpisa za njihovog kandidata, koje nisu imali. Ne znam šta treba uraditi da bismo imali predsjednika i da ne idemo na izbore. Samoopredjeljenju najmanje odgovaraju. Greh je da građani ponovo izlaze na izbore i maltretiraju se, ali to radi opozicija“, ponovio je Bajqinovci.
Zato je uvjeren da će birači kazniti opoziciju.
„Vjerujem da će građani kaznici poslanike koji su sedeli po hodnicima, a nisu dolazili na sjednicu i da veliki dio njih neće biti dio parlamenta“, rekao je Bajqinovci.
Uz to, smatra da će Samoopredjeljenje dobiti i veću podršku građana na izborima.
Izvor: Kosovo Online/Gazetablic
On je naveo da je jedini cilj opozicije bio rušenje Kurtija na pitanju izbora predsjednika.
Tvrdi da Samoopredjeljenju nije odgovaralo raspisivanje izbora i da je njihovo ponovno održavanje maltretiranje građana.
„Vidjeli ste da su iz PDK izjavljivali da neće glasati ni za šta i da ne dolaze na razgovore, bez obzira na Kurtijev poziv, dok su u LDK odugovlačili i nisu dali imena koja smo tražili. Na kraju smo tražili 15 potpisa za njihovog kandidata, koje nisu imali. Ne znam šta treba uraditi da bismo imali predsjednika i da ne idemo na izbore. Samoopredjeljenju najmanje odgovaraju. Greh je da građani ponovo izlaze na izbore i maltretiraju se, ali to radi opozicija“, ponovio je Bajqinovci.
Zato je uvjeren da će birači kazniti opoziciju.
„Vjerujem da će građani kaznici poslanike koji su sedeli po hodnicima, a nisu dolazili na sjednicu i da veliki dio njih neće biti dio parlamenta“, rekao je Bajqinovci.
Uz to, smatra da će Samoopredjeljenje dobiti i veću podršku građana na izborima.
Izvor: Kosovo Online/Gazetablic


