
Ministarka ekonomije Artane Rizvanolli izjavila je u parlamentu da će ova godina biti najgora koju će Kosovo doživeti kada je riječ o energetskom sektoru, ali da će zato svake sljedeće godine, kako je rekla, snabdjevanje električnom energijom biti bolje, preneo je Reporteri.
Rizvanolli je rekla da se planiraju velike investicije i da će, kako bi se one realizovale, blokovi biti van upotrebe određeni vremenski period.
Međutim, dodala je da će svaka godina poslije ove biti bolja u pogledu snabdjevanja električnom energijom, prenosi Reporteri.
„Učinili smo najbolje što smo mogli u ovom periodu i ovo će svakako biti izazovna godina za sistem, jer se prave velike investicije zbog kojih će blokovi biti van upotrebe određeni vremenski period kako bi se sprovele te investicije. Dobra stvar u vezi sa ovim je što će ovo biti najgora godina koju ćemo ikada doživeti i svaka godina posle ove biće bolja i snabdjevanje električnom energijom će biti bolje“, rekla je Rizvanolli.
Priznala je da je ovo bio težak period u energetskom sektoru.
Izvor: Kosovo Online/Reporteri
Međutim, dodala je da će svaka godina poslije ove biti bolja u pogledu snabdjevanja električnom energijom, prenosi Reporteri.
„Učinili smo najbolje što smo mogli u ovom periodu i ovo će svakako biti izazovna godina za sistem, jer se prave velike investicije zbog kojih će blokovi biti van upotrebe određeni vremenski period kako bi se sprovele te investicije. Dobra stvar u vezi sa ovim je što će ovo biti najgora godina koju ćemo ikada doživeti i svaka godina posle ove biće bolja i snabdjevanje električnom energijom će biti bolje“, rekla je Rizvanolli.
Priznala je da je ovo bio težak period u energetskom sektoru.
Izvor: Kosovo Online/Reporteri


