
Šef poslaničke grupe Alijanse za budućnost Kosova Besnik Tahiri kritikovao je premijera Albina Kurtija ističući da se ponavlja obrazac ustupaka prema Srbiji, dok Kosovo ostaje na gubitku.
Tahiri je u objavi na društvenoj mreži Facebook postavio pitanje o razlozima koji stoje iza današnje odluke, pitajući da li je riječ o ad hok akciji ili ranijem obećanju vlade i upitao šta je Kosovo time dobilo.
On je naglasio da je premijer Kurti ovim potezom napravio još jedan ustupak, dok se Srbija, kako tvrdi, pojavila kao pobjednik.
„U vezi sa Zakonom o strancima, premijer je napravio još jedan ustupak, dok je Srbija ponovo imala koristi i izašla zadovoljna postignutim dogovorom. Model se ponavlja: prvo oštra retorika protiv dijaloga, zatim kritike međunarodnih partnera, a na kraju ustupci u slobodnom padu na štetu Kosova“, naveo je Tahiri.
„Na kraju: Kurti je zadovoljan, EU je zadovoljna, Srbija profitira, a Kosovo se pita!“, zaključio je on.
Izvor: Kosovo Online
On je naglasio da je premijer Kurti ovim potezom napravio još jedan ustupak, dok se Srbija, kako tvrdi, pojavila kao pobjednik.
„U vezi sa Zakonom o strancima, premijer je napravio još jedan ustupak, dok je Srbija ponovo imala koristi i izašla zadovoljna postignutim dogovorom. Model se ponavlja: prvo oštra retorika protiv dijaloga, zatim kritike međunarodnih partnera, a na kraju ustupci u slobodnom padu na štetu Kosova“, naveo je Tahiri.
„Na kraju: Kurti je zadovoljan, EU je zadovoljna, Srbija profitira, a Kosovo se pita!“, zaključio je on.
Izvor: Kosovo Online


