Isključeni!

Predstavnici Sindikata radnika Radio-televizije Kosova (RTK) izrazili su zabrinutost zbog, kako su istakli, nejednakog tretmana radnika i nedostatka adekvatnog finansiranja, zahtjevajući isplatu 13. plate i pravedno finansiranje.

Isplata 13. mjesečne zarade predviđena je za javni sektor, ali su radnici RTK isključeni. Iz sindikata navode da to predstavlja nejednak tretman i krši profesionalno dostojanstvo radnika i poziva poslanike Skupštine Kosova da garantuju jednakost u raspodjeli javnih sredstava.

Sindikat takođe zahtjeva povećanje budžeta RTK, kako bi se obezbjedila finansijska stabilnost, investicije u modernu tehnologiju i konkurentan razvoj programa, kao i povećanje plata. Upozorava na preduzimanje sindikalnih akcija, uključujući proteste i štrajkove, ako se zahtjevi ne uzmu u obzir, prenosi RTK.

Ministar finansija Hekuran Murati prije nekoliko dana je pojasnio da riješenje finansiranja RTK i 13. isplate za njene zaposlene nije odgovornost vlade, već Skupštine Kosova. 

Izvor: RTK