
Bivši potpredsjednik Vlade Kosova Besnik Bislimi reagovao je nakon što nije uvršten u sastav izvršne vlasti nabrojavši neka od dostignuća za koje je zaslužan u prethodnom mandatu.
U objavi na Facebooku, Bislimi je pomenuo liberalizaciju viznog režima, napredak u sprovođenju reformi iz evropske agende i podnošenje zahtjeva za članstvo, kao i razvoj politika koje su, prema njegovim riječima, donele inkluzivnost, jednakost i održivi ekonomski rast.
Bislimi je takođe pomenuo predstavljanje Kosova u dijalogu u Briselu, ističući da je radio na zaštiti interesa građana i predstavljanju Kosova kao strane u procesu.
„Duboka zahvalnost premijeru Kurtiju na ukazanoj prilici da doprinesem ovim važnim procesima. Zahvaljujem kolegama iz vladinog kabineta, kao i svom timu koji me je pratio tokom ovih pet godina, na odličnoj saradnji i zajedničkom putu kroz brojne izazove i uspjehe“, napisao je on.
Na kraju je Bislimi naglasio da će novi vladin mandat, koji dolazi sa većom odgovornošću i povjerenjem građana, prema njegovim riječima biti još uspješniji, sa novim dostignućima, demokratskim napretkom i ekonomskim razvojem.
Izvor: Kosovo Online
Bislimi je takođe pomenuo predstavljanje Kosova u dijalogu u Briselu, ističući da je radio na zaštiti interesa građana i predstavljanju Kosova kao strane u procesu.
„Duboka zahvalnost premijeru Kurtiju na ukazanoj prilici da doprinesem ovim važnim procesima. Zahvaljujem kolegama iz vladinog kabineta, kao i svom timu koji me je pratio tokom ovih pet godina, na odličnoj saradnji i zajedničkom putu kroz brojne izazove i uspjehe“, napisao je on.
Na kraju je Bislimi naglasio da će novi vladin mandat, koji dolazi sa većom odgovornošću i povjerenjem građana, prema njegovim riječima biti još uspješniji, sa novim dostignućima, demokratskim napretkom i ekonomskim razvojem.
Izvor: Kosovo Online

