
Kosovska kompanija za snabdjevanje električnom energijom (KESCO) ponovo je apelovala na građane da štede struju, navodeći da je povećan uvoz električne energije i da je čak oko 50 odsto potrošnje na Kosovu pokriveno uvozom.
Iz kompanije saopštavaju da zavisnost od uvoza nosi visoke troškove, naročito u periodu kada je električna energija potrebna i drugim državama u regionu, a potražnja na tržištu povećana.
Zato apeluju na potrošače da štede struju, posebno u vrijeme najveće potrošnje, kako bi se zajedničkim djelovanjem smanjila potreba za uvozom, pa i troškovi koji su s tim povezani.
Ušteda energije je u zajedničkom interesu i pomaže očuvanju stabilnosti snabdjevanja, poručuju iz kompanije.
Dodaju da će nastaviti da prate situaciju i preduzimaju sve neophodne mjere kako bi se obezbjedilo stabilno i pouzdano snabdjevanje potrošača električkom energijom, dodaje se u saopštenju objavljenom na Facebooku.
Izvor: Kosovo Online
Zato apeluju na potrošače da štede struju, posebno u vrijeme najveće potrošnje, kako bi se zajedničkim djelovanjem smanjila potreba za uvozom, pa i troškovi koji su s tim povezani.
Ušteda energije je u zajedničkom interesu i pomaže očuvanju stabilnosti snabdjevanja, poručuju iz kompanije.
Dodaju da će nastaviti da prate situaciju i preduzimaju sve neophodne mjere kako bi se obezbjedilo stabilno i pouzdano snabdjevanje potrošača električkom energijom, dodaje se u saopštenju objavljenom na Facebooku.
Izvor: Kosovo Online

