Apel

Kosovska kompanija za prodaju struje krajnjim korisnicima (KESCO) pozvala je, putem saopštenja, građane da štede električnu energiju, jer je potrošnja dostigla veoma visok nivo. KESCO je naveo da je razlog opterećenja grejanje građana na struju.

U saopštenju, KESKO je zatražio da se temperature u prostorijama gde ljudi borave održavaju između 20 i 21 stepen.

„Grejanje na struju, posebno, značajno opterećuje sistem. Preporučuje se grejanje samo prostora gdje ljudi borave, održavajući temperaturu na optimalnom nivou od 20–21°C“, navodi se u saopštenju.

KESCO navodi da je stabilnost snabdjevanja važna i za nesmetano odvijanje važnih državnih procesa, uključujući i izborni proces.

„KESCO posluje sa povećanim kapacitetom, kako bi odgovorio svakom kupcu. Međutim, u slučajevima prekida snabdjevanja koji pogađaju veći broj kupaca, broj poziva se značajno povećava, te se stoga od kupaca traži razumevanje u slučajevima kada može doći do kašnjenja u odgovoru“, navodi dalje kompanija, čije je saopštenje prenela Ekonomija onlajn.

Kompanija navodi da je u stalnoj komunikaciji sa operaterima mreže i prenosnog sistema, sa ciljem redovnog i transparentnog obavještavanja kupaca o stanju u sistemu.

„U tom kontekstu, potrebna je saradnja svih: štedeti električnu energiju, izbjegavati istovremeno korišćenje uređaja sa velikom potrošnjom, kao i umereno koristiti električno grejanje. Električno grejanje, posebno, značajno opterećuje sistem. Preporučuje se grejanje samo prostora u kojima boravite, održavajući temperaturu na optimalnom nivou od 20–21°C. Ove male akcije, koje svi preduzimaju, imaju veliki uticaj na sistem i direktno doprinose stabilizaciji snabdjevanja električnom energijom“, zaključuje se u saopštenju kompanije KESCO.

Izvor: Kosovo Online/Ekonomia Online