Nepravedne

Predsjednica Vjosa Osmani primila je juče francuskog ambasadora na Kosovu Oliviera Guérota, sa kojim je razgovarala o najnovijim dešavanjima u zemlji i pripremama za prijevremene izbore 28. decembra.

Osmani je naglasila važnost nesmetanog sprovođenja izbornog procesa, naglašavajući da je „Kosovo već primjer u poštovanju najviših demokratskih standarda“. Takođe je govorila o preuzimanju dužnosti novih gradonačelnika opština, uključujući i one na sjeveru, čiji proces je juče završen.

Predsjednica je hitno zahtjevala ukidanje mjera Evropske unije, opisujući ih kao nepravedne i bez ikakvog razloga, koje štete interesima građana.

„Predsjednica Osmani je ponovila posvećenost Republike Kosovo jačanju međudržavnog partnerstva između Kosova i Francuske. Na sastanku su razmatrana i druga pitanja od obostranog interesa“, navodi se u saopštenju Predsjedništva.