Na pitanja novinara

Premijer u tehničkom mandatu Albin Kurti odbio je da odgovori na pitanja novinara o tome da li je njegova stranka održala sastanke sa drugim strankama, kako bi obezbjedila glasove za formiranje vlade, prenosi Ekonomija onlajn.

Kurti je postavljeno pitanje tokom otvaranja Specijalističke poliklinike u Podujevu, ali je odlučio da ga ignoriše.

Odluka Ustavnog suda o konstituisanju Skupštine očekuje se krajem septembra. Do tada, Sud je izrekao privremenu mjeru, kojom zabranjuje poslanicima preduzimanje radnji i zabranjuje razvoj bilo kakvog postupka za formiranje nove vlade.

Ova mjera je na snazi od 5. do 30. septembra, a Ustavni sud ju je jednoglasno, po službenoj dužnosti i na osnovu zahtjeva poslanika Srpske liste, preduzeo.

Ustavni sud je saopštio da je prihvatio zahtjev za privremenu mjeru jer služi „izbjegavanju rizika ili nepopravljive štete“ i u „javnom je interesu“.

Izvor: Kosovo Online/Ekonomia Online