
Advokat Arianit Koci naglasio je da nigde na svijetu nije bilo čak 48 neuspjelih pokušaja konstituisanja Skupštine kao na Kosovu, zbog čega je ocjenio da se ne radi o blokadi, već o svijesnoj sabotaži.
„48 puta zaredom – neuspjeh da se formira Skupština. Ni u jednoj demokratskoj državi na svijetu – čak ni na Bliskom istoku – ne postoji slučaj da Skupština nije konstituisana ni poslije 48 pokušaja. U Iraku, sa ekstremnim podjelama, Skupština je kasnila, ali je konstituisana poslije devet pokušaja (2022. godine). Liban, sa potpunom institucionalnom blokadom – više od 20 puta nije uspio da izabere predsjednika, ali Skupština je uvijek funkcionisala. Izrael, sa pet izbora u tri godine – Skupština (Kneset) se konstituiše odmah nakon potvrđivanja rezultata. Belgija, sa svjetskim rekordom u nedostatku vlade (589 dana), ali Skupština je funkcionisala bez prekida“, napisao je Koci na Facebooku.
Dodao je da se neuspjeh uobičajeno odnosi na izbor vlade, predsjednika ili premijera – ne na konstituisanje same Skupštine.
„Ovo više nije blokada – ovo je svijesna sabotaža. Svijesno uništavanje najvišeg instituta koji predstavlja narod. Uništavanje države, zbog ličnih i partijskih interesa. Nažalost, ćutanjem, nečinjenjem, i nereagovanjem, sada smo, poslije 48 pokušaja, saučesnici i mi – narod. Zato u ponedjeljak u 11:00 nastavljam protest ispred Skupštine“, zaključio je Koci.
Izvor: Kosovo Online
Dodao je da se neuspjeh uobičajeno odnosi na izbor vlade, predsjednika ili premijera – ne na konstituisanje same Skupštine.
„Ovo više nije blokada – ovo je svijesna sabotaža. Svijesno uništavanje najvišeg instituta koji predstavlja narod. Uništavanje države, zbog ličnih i partijskih interesa. Nažalost, ćutanjem, nečinjenjem, i nereagovanjem, sada smo, poslije 48 pokušaja, saučesnici i mi – narod. Zato u ponedjeljak u 11:00 nastavljam protest ispred Skupštine“, zaključio je Koci.
Izvor: Kosovo Online


