
Premijer u tehničkom mandatu Albin Kurti, otputovao je u Bosnu i Hercegovinu gdje će prisustvovati obilježavanju 30. godišnjice genocida u Srebrenici, u Memorijalnom centru u Potočarima.
Kako se navodi u saopštenju vlade, Kurti predvodti kosovsku delegaciju, koju čine njegova zamjenica i ministarka spoljnih poslova u tehničkom mandatu Emilija Redžepi i Donika Gërvalla-Schwarz.
Prošle godine, Vlada Kosova proglasila je 11. jul „Danom sjećanja na genocid u Srebrenici“.
Izvor: Kosovo Online
Prošle godine, Vlada Kosova proglasila je 11. jul „Danom sjećanja na genocid u Srebrenici“.
Izvor: Kosovo Online


