Zbog povećanja cijene struje

Građanska grupa “Ni cent više” danas u 11:00 časova zvanično će podnjeti tužbu protiv Regulatornog ureda za energiju (RUE) zbog najnovije odluke o povećanju cena električne energije.

Prema navodima ove grupe, tužba će biti podnjeta Osnovnom sudu u Prištini.

Nakon predaje tužbe, predstavnici grupe obratiće se medijima i obrazložiti pravne osnove tužbe, kao i posljedice koje, prema njihovim riječima, ova odluka RUE ima po životni standard građana.

Grupa “Ni cent više” predstavlja građansku inicijativu na Kosovu koja je nastala kao reakcija na rast cijena električne energije. Ova grupa je organizovala više protesta u Prištini, tražeći ukidanje odluka RUE koje, kako navode, dodatno opterećuju građane ekonomski.