Politička jednačina

Izvršni direktor Kosovskog instituta za pravosuđe Ehat Miftaraj izjavio je da političke partije igraju na kartu patriotizma, isključujući mogućnost koalicije koja bi dovela do izlaska iz ćorsokaka u Skupštini Kosova. Kako kaže, nijedna stranka ne bi trebalo da bude isključena, pa ni Srpska lista, prenela je Koha.

Miftaraj je rekao da je jedini izlaz iz aktuelne situacije politička debata između Samoopredjeljenja, kao stranke koja je 9. februara osvojila najviše glasova, i drugih partija.

„Građani su glasali 9. februara. Partije moraju da shvate da vode kampanju već 30 dana, a od 9. februara Pokret Samoopredjeljenje je imao vremena da nađe rješenje, da napravi koaliciju da bi imali glasove za izbor predsjednika parlamenta. Nesreća je što igraju na kartu patriotizma“, rekao je Miftaraj.

Ističe da nijedna stranka ne treba da bude isključena, pa ni Srpska lista.

„Moramo da shvatimo da, ne samo Samoopredjeljenje, nego nijedna stranka ne treba da isključuje bilo koga iz mogućnosti koalicije, pa ni Srpsku listu. Napravili smo novu realnost u kojoj je Srpska lista isključena iz svake alternative…  Ako igraju na kartu lažnog patriotizma, možemo da sjedimo ovdje i pričamo o svemu, o Srpskoj listi. Interes države je da ima funkcionalne institucije. Ne možete da izbacite Srpsku listu iz jednačine“, rekao je Miftaraj.

Izvor: Kosovo online/Koha