
Univerzitetski profesor Rrahman Paçarizi kaže da je predsjednik Socijaldemokratske inicijative Fatmir Limaj odgovoran i da će sarađivati sa Albinom Kurtijem samo ako je uvjeren da je to u najboljem interesu Kosova, prenosi Klan Kosova.
Paçarizi je rekao je da je Limaj izjavom da je spreman na saradnju sa Samoopredjeljenjem, samo želeo da se nametne kao važan faktor.
„Mislim da je Limaj hteo da se nametne kao faktor, da prenese poruku da je ovde i da odlučuje sam za sebe. Ali, Limaj je odgovoran, ne donosi ishitrene odluke. Može da ide sa Kurtijem, ako je uvjeren da je to u najboljem interesu zemlje“, rekao je Paçarizi.
Podsjetio je, međutim, da Alijansa za budućnost Kosova i Nisma „imaju lošu istoriju odnosa“ sa prethodnom vladom.
Izvor: Kosovo Online/Klan Kosova
„Mislim da je Limaj hteo da se nametne kao faktor, da prenese poruku da je ovde i da odlučuje sam za sebe. Ali, Limaj je odgovoran, ne donosi ishitrene odluke. Može da ide sa Kurtijem, ako je uvjeren da je to u najboljem interesu zemlje“, rekao je Paçarizi.
Podsjetio je, međutim, da Alijansa za budućnost Kosova i Nisma „imaju lošu istoriju odnosa“ sa prethodnom vladom.
Izvor: Kosovo Online/Klan Kosova


