
Zamjenik premijera Kosova Besnik Bislimi kazao je da je sa specijalnim izaslanikom EU za dijalog Kosova i Srbije Miroslavom Lajčakom razgovarao o primjeni Briselskog sporazuma i Ohridskog aneksa, prenosi Reporteri.
Kako se navodi u saopštenju, Bislimi je ponovio da Kosovo ostaje konstruktivna strana u dijalogu, posvećena punoj normalizaciji odnosa i međusobnom priznanju.
"Istakao je važnost potpisivanja i pune implementacije sporazuma, kroz izbalansiran, ravnopravan i pravičan plan redosleda za strane", dodaje se u saopštenju.
Bislimi je dodao i da je Srbija u većini svojih članova u kontinuitetu kršila sporazum, a posebno član 4 kada je glasala i lobirala protiv članstva Kosova u međunarodnim organizacijama, kao i kroz pismo bivše premijerke Ane Brnabić prošlog decembra, navodi se u saopštenju.
Izvor: Kosovo Online/Reporteri
"Istakao je važnost potpisivanja i pune implementacije sporazuma, kroz izbalansiran, ravnopravan i pravičan plan redosleda za strane", dodaje se u saopštenju.
Bislimi je dodao i da je Srbija u većini svojih članova u kontinuitetu kršila sporazum, a posebno član 4 kada je glasala i lobirala protiv članstva Kosova u međunarodnim organizacijama, kao i kroz pismo bivše premijerke Ane Brnabić prošlog decembra, navodi se u saopštenju.
Izvor: Kosovo Online/Reporteri


