Operativni plan

Policija Kosova sprovela je operativni plan „identifikacija djece na ulici – potencijalnih žrtava trgovine ljudima“. Identifikovano je 18 maloljetnika koji su prosili, dok je ujedno pokrenuto petnaest slučajeva protiv roditelja zbog „zlostavljanje ili napuštanje djece“.

Operativni plan realizovala je Uprava za istraživanje trgovine ljudima širom teritorije Kosova u periodu od 25. do 29. oktobra.

U ovom periodu identifikovano je 18 djece koja su prosila, od kojih 11 sa Kosova i sedam iz Albanije.

Policijci su ujedno identifikovali 23 punoljetne osobe koje su prosile – 11 sa Kosova i 12 iz Albanije.

Iz policije poručuju da je ukupan broj osumnjičenih 23, a da je pokrenuto ukupno 15 slučajeva „zlostavljanje ili napuštanje djece“.

U saopštenju se precizira da su osumnjičeni zapravo roditelji djece koja prose. Dalji rad sa maloljetnicima nastaviće Centar za socijalni rad.