US Open

Ni drugi suparnik na US Openu nije prouzrokovao praktički nikakve probleme najboljem svjetskom teniseru. Roger Federer je za 90 minuta svladao Björna Phaua sa 6-2, 6-3, 6-2.

Peterostruki pobjednik njujorškog Grand Slam turnira ispalio je 15 asova i skupio ukupno 44 izravna poena, čak 28 više od nedoraslog suparnika. Nijemac je u cijelom meču imao samo jednu priliku za break koju nije iskoristio.

Federera u 3. kolu očekuje Španac Fernando Verdasco koji je u četvrtak u četiri seta bio bolji od sunarodnjaka Alberta Ramosa. U sva četiri dosadašnja međusobna meča švicarski je genijalac bio bolji od Verdasca, pritom je izgubio samo jedan set.

U ženskom dijelu turnira četvrta nositeljica Serena Williams je pobijedila Španjolku Mariju Jose Martinez Sanchez sa 6-2, 6-4. Prema vlastitom priznanju, igra osvajačice 14 Grand Slam naslova nije bila na najvišoj razini iako rezultat sugerira da Španjolka ipak nije imala ozbiljne šanse.

"Bio je to jedan od onih dana. Nisam sretna kako sam igrala. Općenito se nisam dobro osjećala cijeli dan. Valjda sam se probudila na pogrešnoj strani kreveta", rekla je Serena.

Njezina starija sestra Venus je očito imala još lošiji dan budući da je izgubila od šeste nositeljice, Njemice Angelique Kerber, sa 6-2, 5-7, 7-5. Dvostruka pobjednica US Opena je imala 43 "winnera" u gotovo trosatnom meču, ali je skupila i čak 60 neforsiranih grešaka koje su je odvele u poraz protiv prošlogodišnje polufinalistice ovog turnira.