
Najbolja teniserka svijeta Aryna Sabalenka plasirala se u četvrtfinale Roland Garrosa nakon što je u osmini finala savladala Naomi Osaku rezultatom 7:5, 6:3.
Meč je trajao 89 minuta, a iako konačni rezultat sugeriše sigurnu pobjedu, duel je počeo znatno neizvjesnije. Naomi Osaka je bolje ušla u meč i povela 2:0, ali je Sabalenka brzo uspostavila kontrolu, vratila izgubljeni servis i izjednačila.
Ključni trenutak prvog seta bio je u 11. gemu, kada je Bjeloruskinja napravila novi break i potom sigurnim servisom završila set u svoju korist.
Nakon toga je bez većih poteškoća privela meč kraju i osigurala plasman među osam najboljih na turniru.
U četvrtfinalu Roland Garrosa Sabalenka će igrati protiv Diane Shnaider.
Ključni trenutak prvog seta bio je u 11. gemu, kada je Bjeloruskinja napravila novi break i potom sigurnim servisom završila set u svoju korist.
U drugom setu Sabalenka je nastavila u istom ritmu. Prvu priliku za oduzimanje servisa imala je u petom gemu, a konačni prelom meča dogodio se u sedmom gemu kada je napravila ključni break.From dancing in front of the admin's phone to dancing on Philippe-Chatrier 💃#RolandGarros pic.twitter.com/XqxPmCjt35
— Roland-Garros (@rolandgarros) June 1, 2026
Nakon toga je bez većih poteškoća privela meč kraju i osigurala plasman među osam najboljih na turniru.
U četvrtfinalu Roland Garrosa Sabalenka će igrati protiv Diane Shnaider.


