
Najbolja teniserka svijeta Aryna Sabalenka plasirala se u osminu finala Roland Garrosa, nakon što je juče u Parizu u 3. kolu pobijedila Dariju Kasatkinu iz Australije 6:0, 7:5.
Meč je trajao jedan sat i 16 minuta. Bjeloruska teniserka je dobila prvi set bez izgubljenog gema.
Kasatkina je povela 2:0 u drugom setu, a Sabalenka je zatim osvojila tri uzastopna gema i stigla je do 3:2. Igralo se potom gem za gem do rezultata 5:5. Najbolja teniserka svijeta je osvojila naredna dva gema i stigla je do osmine finala Roland Garrosa, prenosi Tanjug.
Kasatkina je povela 2:0 u drugom setu, a Sabalenka je zatim osvojila tri uzastopna gema i stigla je do 3:2. Igralo se potom gem za gem do rezultata 5:5. Najbolja teniserka svijeta je osvojila naredna dva gema i stigla je do osmine finala Roland Garrosa, prenosi Tanjug.
Sabalenka će u osmini finala igrati protiv Japanke Naomi Osake, koja je ranije danas pobijedila Amerikanku Ivu Jović 7:6 (7:5), 6:7 (3:7), 6:4.Through to week 2 ✌️#RolandGarros pic.twitter.com/d7xRi4B9xE
— Roland-Garros (@rolandgarros) May 30, 2026


