ATP 250 turnir

U drugom kolu ATP 250 turnira u Montpellieru su se sastali Ugo Humbert i Adrian Mannarino, a duel dvojice Francuza je dospio u centar pažnje zbog situacije koja se desila u tie-breaku trećeg seta.

Humbert, 38. teniser svijeta i peti nositelj turnira, je bio apsolutni favorit protiv 37-godišnjeg veterana i činilo se da će rutinski proći u treće kolo.

Prvi set 27-godišnji Humbert je dobio rezultatom 7:6(4), a Mannarino je poravnao rezultat u drugom setu sa 6:3.

U trećem setu Humbert je pri vodstvu 5:4 imao tri meč-lopte, no nije ih iskoristio, a kada se došlo do tie-breaka u odlučujućem setu, desila se situacija koja je izazvala sumnje u namještanje meča.
  Humbert je izgubio prva tri poena u tie-breaku, a potom je dobio naredna četiri i poveo sa 4:3.

Spremao se da servira naredna dva poena, a u tom trenutku mu je stigla poruka na mobitel.

On se izvinio protivniku i sudiji i otišao pročitati poruku, a nakon što je to uradio, izgubio je četiri poena zaredom i izgubio meč.

Mannarino, na koga je bila kvota 5 da će proći dalje, je tako zakazao duel trećeg kola protiv Arthura Gee, a Humbert će, sasvim sigurno, biti pod istragom zbog ovog meča.