VRHUNAC TENZIJA

Grčka teniserka Maria Sakkari plasirala se u treće kolo Australian Opena nakon što je s 3:6, 7:5, 6:3 savladala Ruskinju Dijanu Šnajder, a ovaj meč obilježila je i jedna neugodna situacija iz drugog seta.

Šesta igračica svijeta se neočekivano namučila protiv 18-godišnjakinje koja je 106. na WTA listi, a u glavni turnir je ušla kroz kvalifikacije.

Šnajder je igrala vrlo agresivno, a u drugom setu se uspjela vratila nakon što je gubila 4:1.

Incident se dogodio kod vodstva Sakkari 5:4 u drugom setu kada je Ruskinja kod izjednačenja pogodila as, pogledala prema Sakkari i glasno viknula.

Šnajder je u narednom poenu pogodila i sjajnu dijagonalu te se ponovo okrenula prema Grkinji i glasno uzviknula, na što se Sakkari prvo nasmijala, a onda iznervirala i krenula prema sudiji.

"Ako još jednom vikne prema meni...", rekla je Sakkari sudiji koji ju je prekinuo.

"Mislim da to nije bilo direktno upućeno tebi", odgovori joj je.

"Ne, ne. Išla je prema meni. Još jednom ako to napravi, zvat ću glavnog sudiju", poručila je Sakkari koja je na kraju ipak dobila i taj set i meč.

Inače, Sakkari će u trećem kolu igrati protiv Kineskinje Lin Zhu koja je izbacila Jil Teichmann u dva seta.