Grčki teniser

Četvrti teniser svijeta Stefanos Tsitsipas plasirao se danas u polufinale Australian Opena u Melbournu, pošto je savladao Italijana Jannika Sinnera sa 6:3, 6:4, 6:2.

Grčki igrač je do pobjede nad desetim teniserom svijeta došao za dva sata i šest minuta.

Tsitsipasu je za dobijanje prvog seta dovoljan bio brake u drugom gemu, dok je u narednom setu brake napravio u trećem gemu (2:1).

Zatim je uslijedila pauza zbog kiše i zatvaranja krova, a grčki teniser je u nastavku sačuvao prednost.

U trećem setu je napravio dva breaka i poslije iskorištene prve meč lopte se po treći put plasirao u polufinale Australian opena.

Tokom cijelog meča Tsitsipas protivniku nije dozvolio nijednu brake šansu, dok je grčki igrač realizovao sve četiri.

Za narednog rivala Tsitsipas će imati pobjednika meča u kojem igraju drugi teniser svijeta Rus Daniil Medvedev i deveti igrač na ATP listi Kanađanin Felix Auger-Aliassime.