AUSTRALIAN OPEN

Španski teniser Rafael Nadal (ATP: 5.) plasirao se u 3. kolo Australian Opena sigurnom pobjedom protiv njemačkog tenisera Yannicka Hanfmanna (ATP: 126.) rezultatom 3:0 u setovima (6:2, 6:3, 6:4).

Nadal je do pobjede došao za nešto više od dva i po sata igre, tačnije nakon dva sata i 43 minute, čime je samo još jednom pokazao da se nalazi u odličnoj formi i da je spreman da se bori za trofej na prvom Grand Slamu u ovoj sezoni.

Prvi set Nadal je riješio u svoju korist rezultatom 6:2, a za to su mu bila dovoljna dva napravljena breaka u šestom i osmom gemu. Slično smo vidjeli i u drugom setu kada mu je jedan break, onaj iz osmog gema, bio dovoljan da rezultatom 6:3 dođe do vodstva u setovima od 2:0.

Na kraju, u odlučujućem trećem setu Nadal je napravio samo jedan break, u trećem gemu, nakon čega je sigurnom igrom na svoj servis uspio doći do pobjede i plasmana u treće kolo Australian Opena.