Spektakularno finale

Kansas City Chiefsi pobjednici su 57. izdanja "Super Bowla", finala doigravanja američke profesionalne lige u američkom fudbalu (NFL), nakon što su u spektakularnom finalu pobijedili Philadelphia Eaglese rezultatom rezultatom 38:35.

Eaglesi su na poluvremenu imali 10 poena prednosti. Međutim, u nastavku im je opao tempo igre što su Chiefsi maksimalno iskoristili i došli do trijumfa u utakmici sezone.

Pobjedu Chiefsima donio je pucač Harrison Butker pogotkom iz polja osam sekundi prije isteka vremena.

Za Kansas je ovo bio treći naslov u historiji.

ZA MVP-a finala proglašen je Patrick Mahomes koji je utakmicu završio sa 182 jarde dodavanjem (21/27) i tri touchdowna.

Mahomes je tako postao prvi igrač od 1999. godine koji je proglašen za MVP-a regularnog dijela sezone i MVP-a Super Bowla.