30. MEDALJA

Legendarna atletičarka Allyson Felix je na Svjetskom prvenstvu u SAD-u postavila nove rekorde i završila veličanstvenu karijeru.

Felix, koja će za tri mjeseca napuniti 37 godina, je u svojoj posljednjoj utrci u karijeri osvojila bronzu kao dio američke mješovite štafete 4x400 metara.

Zlato je osvojila Dominikanska Republika, srebro Nizozemska, a bronza je za Felix bila rekordna 19. medalja sa svjetskih prvenstava, te je sada po toj statističkoj kategoriji atletska rekordera ispred srednjeprugaša Ezekiela Kemboija.

Također, Felix je postavila rekord i u razdoblju između prve i posljednje medalje. Felix je prvu medalju na svjetskim prvenstvima osvojila prije 17 godina, a dosadašnji rekord je bio 16 koji je držao Jesus Angel Garcia u hodanju (1993. - 2009.).

Tokom prethodnih osamnaest godina karijere Felix je osvojila čak 30 medalja na velikim takmičenjima, uključujući osam na olimpijskim igrama.