Problemi u raju

"Tačan kao švicarski sat" je izreka koja se u jeziku ustalila s razlogom. Švicarci su nacija koja je poznata po tačnosti i preciznosti.

Međutim, ne ide uvijek ni kako oni zamisle...

Fudbalska reprezentacija Švicarske ostvarila je drugu pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru. Golom Xherdana Shaqirija sinoć su u St. Gallenu savladali Litvaniju (1:0).

Ipak, rezultat utakmice bio je u drugom planu zbog onoga što se događalo prije početka meča.

Službene osobe iskazale su sumnju u dimenzije golova. Ispostavilo se da je jedan gol pet centimetara viši nego što je to propisano.

Organizator je tako bio primoran promijeniti golove. Kada je sve završeno, stigla je dozvola za početak meča koji je u konačnici kasnio dvadesetak minuta.

Sport Klub je objavio video koji traje četiri minute i deset sekundi i na kojem se vidi kako domaćini mijenjaju gol.