Savladali Cataniju sa 4-2

U posljednjoj utakmici 34. kola talijanske Serije A nogometaši Milana savladali su Cataniju na San Siru 4-2 i tako vratili treće mjesto koje su nakratko izgubili od Fiorentine.

Catania je u dva navrata vodila protiv favoriziranog protivnika golovima Nicole Legrottagliea i Gonzala Bergessija, ali su se Rossoneri vraćali i na kraju uspjeli dohvatiti puni "plijen". Junak susreta bio je dvostruki strijelac Giampaolo Pazzini koji je postigao dva gola u razmaku u samo tri minute drugog poluvremena, od 75. do 77. minute.
Bili su mu to 14. i 15. gol u sezoni, a oba je zabio iz odbijanaca, prvi nakon udarca Balotellija, a drugog nakon udarca Stephanea El Shaarawyja. Valja i reći da je Pazzini u igru ušao u 67. minuti umjesto Antonija Nocerina i da je postigao golove iz prva dva udarca prema suparničkom golu.
Prvi je gol za Milan u 30. minuti postigao Mathieu Flamini, njegov treći u isto toliko posljednjih susreta, dok je tačku na i za domaćine postavio Mario Balotelli u sudačkoj nadoknadi iz jedanaesterca koji je prethodno sam izborio nakon prekršaja Mariana Izca.
"Zločestom dečku" talijanskog nogometa to je bio osmi ligaški gol u devet nastupa otkako je u januaru stigao u Milan iz Manchester Cityja. Zanimljivo, Balotelli je nepogrešiv u udarcima s bijele tačke, budući da je zabio svih 16 izvedenih u takmičarskim utakmicama za klub ili reprezentaciju.
Milan na ligaškoj tabeli zauzima treće mjesto, posljednje koje vodi u Ligu prvaka, s bodom više od Fiorentine.
Serie A, 34. kolo:
Milan - Catania 4-2 (Flamini 45, Pazzini 75, 77, Balotelli 90+2 / Legrottaglie 30, Bergessio 65)
Chievo - Genoa 0-1 (Borriello 73)
Palermo - Inter 1-0 (Iličić 10)
Torino - Juventus 0-1 (Vidal 86, Marchisio 90+2)
Roma - Siena 4-0 (Osvaldo 14, 41, 67, Lamela 16)
Sampdoria - Fiorentina 0-3 (Cuadrado 36, Ljajić 41, Aquilani 73)
Parma - Lazio 0-0
1. Juventus 34 25 5 4 66-20 80
2. Napoli 34 20 9 5 64-32 69