Leo skinuo Ronalda!

Argentinac je u sklopu 33. kola Primere oborio rekord svog velikog rivala Cristiana Ronalda u remiju kod Athletic Bilbaa 2-2...

Messi je još jednu utakmicu započeo na klupi za pričuve, ali ga je trener Tito Vilanova odlučio u vesti u igru u 59. minuti, pri zaostatku 0-1. Samo osam minuta bilo je potrebno da Messi zabije svoj 44. gol ove sezone, te 24. u gostima što je novi rekord Primere. Dosadašnji je držao spomenuti Cristiano Ronaldo, koji je prošle sezone postigao 23 gola na gostujućim stadionima.
Messijev pogodak bio je ujedno 100. Barcelone u ovoj sezoni, što je ujedno i najbrže da je došla do te brojke golova. Dosada je četiri puta išla preko 100 pogodaka, ali nijedom već u 33. kolu Primere.