Nastavlja svoju utrku i u 2013. godini

Dvojica najboljih svjetskih nogometaša, Lionel Messi i Cristiano Ronaldo, nastavljaju svoju utrku i u 2013. godini. Argentinac je u 21. kolu Primere postigao četiri gola, a Portugalac je upisao hat-trick.

Nevjerovatni Ronaldo sada ima na kontu 179 pogodaka u 176 utakmica za Real Madrid. Ono što je posebno zanimljivo jest da jeu nedjelju protiv Getafea (pobjeda 4-0) ubilježio svoj jubilarni 20. hat-trick u karijeri, odnosno 19. u dresu Kraljevskog kluba.
Fascinantno je da je sva tri pogotka postigao za samo deset minuta u drugom poluvremenu i to na zanimljiv način: najprije lijevom nogom, potom glavom i na koncu desnom nogom (iz penala).
U samo 27 dana nove godine 27-godišnji Portugalac je postigao već deset golova. Sa 179 pogodaka za Real izjednačio se na šestom mjestu klupske tabele svih vremena s Franciscom Gentom.