Imali su 2:0

Nogometaši Milana na nevjerovatan način ostali su bez važne pobjede, a nije im bilo dovoljno ni 2:0 na gostovanju Parmi. Završeno je 2:2.

Milan je imao priliku preuzeti prvo mjesto na tabeli, a činilo se da ništa ne može stati na put tome nakon što je u 25. minuti rezultat bio 2:0 za goste.

Prvo je Alexis Saelemaekers u 12. minuti pogodio za 1:0 sjajnim udarcem sa distance, a onda je Rafael Leao donio dva gola prednosti iz penala u 25. minuti.

Niko tada nije vjerovao da će se ove sezone slabašna Parma vratiti u igru. No, u prvoj minuti nadoknade prvog dijela Adrian Bernabe postiže sjajan gol za 1:2.

U 62. minuti Parma je poravnala na 2:2 golom Enrica Del Prata.

Krenuo je Milan na sve ili ništa i propisno se ispromašivao. Nevjerovatne prilike propustili su Saelemaekers i Christian Pulišić, obojica u situacijama jedan na jedan.

Ostalo je 2:2, pa je Milan sada poravnat s Napolijem na vrhu tabele i ima 22 boda, ali Napolitanci imaju utakmicu manje. Parma je tek 17.

Rezultat i strijelci:

Parma - Milan 2:2 (Bernabe 45+1', Del Prato 62' / Saelemaekers 12', Leao 25')