Finale u Pragu

Fudbaleri West Hama osvojili su UEFA Konferencijsku ligu nakon što su večeras u Pragu sa 2:1 savladali Fiorentinu. Gol odluke Englezi su postigli u 90. minuti, a strijelac je bio Jarrod Bowen.

U prvom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja. Bilježimo tek pokušaj Milenkovića u 26. minuti, koji je nakon kornera glavom šutirao visoko preko gola West Hama. Nekoliko minuta kasnije svjedočili smo i nemilim scenama na terenu.

Kapitena Fiorentine Cristiana Biraghija navijači West Hama su pogodili staklenom flašom i razbili su mu glavu. Nakon ukazane pomoći Biraghi je nastavio utakmicu.

U sudijskoj nadoknadi Fiorentina je pogodila preko Luke Jovića, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Biraghi, kapiten Fiorentine, igrao je rukom u svom šesnaestercu, a sudija Carlos Del Cerro nakon intervencije VAR-a dosudio je kazneni udarac. Siguran sa bijele tačke u 62. minuti bio je Mohamed Said Benrahma.

Ipak, u 67. minuti Bonaventura je pogodio za 1:1.

I kada se činilo da idemo u produžetke, Jarrod Bowen je u 90. minuti pogodio za 2:1 i veliko slavlje navijača West Hama.