Drama nad dramama. Ukratko, ovako se može opisati rasplet u prvenstvu Belgije.

Od četiri kluba u play-offu čak tri su mogli biti prvaci. Naravno, u zadnjoj rundi su igrali međusobno, a presudio je onaj koji jedini nije mogao uzeti titulu.

U zadnje kolo su Antwerp i Royale Union ušli s po 46 bodova, a Genk s 45. Četvrti Club Brugge imao je 33 i nije mogao osvojiti naslov. Ali je na kraju odlučio prvaka...

Royale Union je dočekao Club Brugge i do 89. minuti vodio je sa 1:0, te je imao naslov u rukama. Međutim, gosti su tada izjednačili, a u sudijskoj nadoknadi i preokrenuli te slavili sa 3:1.

Genk je na domaćem terenu igrao protiv Antwerpa i od 75. minut vodio je sa 2:1. Kada su domaći čuli rezultat iz Brisela, bili su ubijeđeni da će osvojiti naslov, od čega ih je dijelilo 146 sekundi. Ali...

Meč je produžen za šest minuta, semafor je pokazivao 93:34, a iskusni Toby Alderweireld je spektakularno pogodio za 2:2, te je naslov osigurao svome timu (ovdje pogledajte spektakularan gol Alderweirelda).

Rasplet kakav ne bi mogao režirati ni Alfred Hičkok...