PRELIJEP POGODAK

Nogometaši Bayerna domogli su se 11. uzastopne i 33. ukupne titule prvaka Njemačke nakon što su danas slavili na gostovanju u Kolnu sa 2:1, te zbog remija Borussije koja pred svojim navijačima nije uspjela da savlada Mainz (2:2).

Borussija je imala priliku pred svojim navijačima da slavi nad Mainzom nakon čega bi sasvim sigurno postali prvaci Njemačke, bez obzira šta Bayern uradi na gostovanju kod Kolna.

Oni u tome nisu uspjeli budući da su remizirali 2:2 pred svojim navijačima, nakon što su poslije prvog poluvremena imali zaostatak od dva gola.

To je na najbolji mogući način iskoristio Bayern pobjedom u Kolnu i to u posljednjim minutama meča.
Coman je Bavarce doveo u prednost već u 8. minuti, da bi u nastavku domaći preko Ljubičića poravnali u 81. minuti.
  U tim trenucima slavilo se na Signal Iduna Parku, ali je Jamal Musiala, svega dva minuta nakon ulaska u igru prelijepo pogodio udarcem sa vrha kaznenog prostora i tim golom titulu ostavio na Allianz Areni.

Borussija i Bayern su sezonu završili poravnati sa 71 bodom, ali je titula otišla na Allianz Arenu iz razloga što Bavarci imaju bolju gol razliku.

OVDJE pogledajte prelijep gol mladog igrača Bayerna vrijednog titule prvaka Njemačke.