KONTROVERZNA SITUACIJA

Juventus i Sevilla remizirali su 1:1 u prvom polufinalnoj utakmici Evropske lige, a javnost u Italiji puno se priča o nedosuđenom penalu za torinski tim.

Kontroverzna situacija dogodila se pet minuta prije kraja meča, pri rezultatu 1:0 za gostujući tim.

Naime, Loic Bade je tada visokom podignutom nogom udario Adriena Rabiota koji je prvi došao do lopte.

Spornu situaciju pogledajte ovdje.

Iako je francuski nogometaš tražio penal, sudija i VAR su ostali nijemi pa su domaćini žestoko protestvovali.

Rabiot je prišao sudiji i pokazao kako mu izgleda noga nakon neopreznog starta.
  "Iako sam odmah sudiji pokazao udarac, on nije reagovao. VAR se nije javio, ali nisam jedan od onih koji se žale. Osjetio sam udarac, zato sam ostao ležati. Pregledao sam snimku i čini mi se da je to bio čisti penal", rekao je Rabiot.

Juventus je uspio izjednačiti na 1:1 u šestoj minuti sudijske nadoknade kada je zabio Gatti na asistenciju Paula Pogbe, a revanš je u Španiji naredne sedmice.