NOVI UDARAC

Nogometaši minhenskog Bayerna svojim su navijačima nakon ispadanja iz Lige prvaka priredili još jedno razočarenje porazom u ligi kod Mainza rezultatom 3:1.

Ovim su porazom sebi ozbiljno ugrozili šampionske ambicije i sada Borussija Dortmund ponovo drži sve u svojim rukama.

Poveli su na gostovanju kod Maiza pogotkom Sadia Manea koji je tako postigao prvi gol nakon dobro poznatog sukoba sa Leroyom Saneom.

Prethodno se Senegalac mogao upisati u listu strijelaca, no sudija je nakon konsultacije sa VAR-om poništio taj pogodak.

Bavarci su u prvom poluvremenu kontrolisali stvari na terenu u maksimalnoj mjeri, no u nastavku susreta uslijedio je neshvatljiv pad u njihovoj igri.

U razmaku od samo osam minuta primili su dva gola, koji su bili djela Ajorquea i Barriera za potpuni preokret.

Do kraja meča završni udarac četi Thomasa Tuchela zadao je rezervista Martin koji je u 79. minuti postavio konačnih 3:1.

Bavarci su tako vezali četvrti meč bez trijufa i jasno je da se nalaze u velikoj rezultatskoj krizi.

Nakon ovog poraza ostali su vodeći, no prvo bi im mjesto mogla preoteti Borussija već večeras, ako na svom terenu pobijedi ekipu Eintrachta.