PREMIERSHIP

Nogometaši Liverpoola pobijedili su kao gosti ekipu Leeds Uniteda rezultatom 6:1 u okviru 31. kola Premiershipa i zadržali su minimalne šanse da se domognu plasmana u Ligu prvaka.

Redsi su odigrali jednu od najboljih utakmica u sezoni, a do vodstva su stigli u 35. minuti kada je Gakpo iskoristio brzu kontrru i pogodio za 1:0.

Samo četiri minute kasnije Salah je povisio na 2:0, a nadu domaćinu zakratko je vratio Sinisterra pogotkom u 47. minuti. Ipak, četiri minute kasnije Jota je povisio na 3:1, nakon čega se potpuno raspala igra Leedsa.

Redsi su do kraja preko Salaha u 64. i Jote u 74. minuti postigli još dva brza gola, a konačnih 6:1 postavio je Darwin Nunez u 90. minuti.

Leeds će do kraja voditi veliku borbu za opstanak, a u narednom kolu gostuje Fulhamu. Liverpool ima devet bodova manje od četvrtoplasiranog Newcastlea, a na svom terenu će dočekati Nottingham Forest.

Rezultat i strijelci:
Leeds United - Liverpool 1:6 (Sinisterra 47' / Gakpo 35', Salah 39', 64', Jota 51', 74', Nunez 90')