TRENUTAK MAGIJE

Portugalski veznjak Pedro Goncalves postigao je fantastičan gol u meču osmine finala Evropske lige protiv Arsenala i to s gotovo centra igrališta, a nema sumnje da će ovaj pogodak biti jedan od najboljih u ovogodišnjem izdanju svih UEFA-inih takmičenja.

Spomenuta situacija desila se u 62. minuti kada su veznjaci Arsenala Xhaka i Jorginho loše kombinovali na centru igrališta, a nakon što im je Pedro Goncalves presjekao loptu, vidio je loše postavljenog Ramsdalea i postigao sjajan gol.

Nakon što je nekoliko metara povukao loptu, desnom nogom je sjajno omjerio udarac i pogodio mrežu Arsenala, te tako svoj tim vratio u igru i poravnao na 1:1.

Nakon toga, do kraja regulanih 90 minuta i nakon toga u produžecima, nije bilo pogodaka, pa je putnik u četvrtfinale određen nakon penala, gdje su se bolje snašli gosti iz Portugala.

Tragičar Arsenala je bio Martinelli koji je promašio u četvrtoj seriji, nakon čega je Santos iz Sportinga pogodio i odveo svoj tim u narednu fazu.