SPORNI TRENUTAK

Nogometaši PSG-a teškom mukom savladali su kao gosti ekipu Bresta rezultatom 2:1, a susret je odlučen u 90. minuti nakon izvanredne kontre koju su kreirali Lionel Messsi i Kylian Mbappe.

Carlos Soler je doveo Parižane u vodstvo u 37. minuti, ali samo šest minuta kasnije Franck Honorat je poravnao. I kada se činilo da će ostati 1:1, Messi je maestralnim pasom u 90. minuti proigrao Mbappea koji je zaobišao golmana i donio PSG-u vrijednu pobjedu.

Ipak, sporni trenutak desio se samo nekoliko minuta prije toga kada je Mbappe imao duel sa nogometašem Bresta Harisom Belkeblom. Iznerviran prekršajima koje je pretrpio, Mbappe ga je udario nogom dok je bio na podu, a što su jasno zabilježile i kamere.

Sudija nije reagovao i Mbappe se provukao bez isljučenja, a četiri minute kasnije donio je pobjedu svom timu.

PSG sada ima 11 bodova više od drugoplasiranog Marseillea i na dobrom je putu da odbrani titulu.