PREMIERSHIP

Odigrane su četiri utakmice engleske Premier lige u tradicionalnom terminu od 16 sati, a novu pobjedu upisao je Chelsea, treću u nizu u svim takmičenjima.

Čini se da se skupocjena ekipa Chelseaja konačno budi. Plavci su rezultatom 3:1 slavili na uvijek teškom gostovanju Leicesteru.

U 11. minuti Ben Chilwell vrlo lijepim golom iz voleja dovodi Chelsea u vodstvo, ali je u 39. minuti Patson Daka odgovorio udarcem s distance.

U šestoj minuti nadoknade prvog dijela Kai Havertz pogađa nakon sjajne asistencije Enza Fernandeza za 1:2 na poluvremenu.

U nastavku je Chelsea postigao još jedan gol, ovoga puta lijepo preko Matea Kovačića za konačnih 1:3.

Na pobjedničke staze vratio se Tottenham koji je rezultatom 3:1 slavio protiv Nottingham Foresta.

Dvostruki strijelac za domaćina bio je Harry Kane, dok je još jedan dodao Heung-Min Son.

Leeds i Brighton podijelili su bodove u utakmici završenoj rezultatom 2:2, dok je Everton slavio rezultatom 1:0 protiv Brentforda.