ZA HISTORIJU

Drugoligaš PEC Zwolle ispisao je historiju nizozemskog nogometa rekordnom pobjedom rezultatom 13:0 protiv Den Boscha sinoć.

Nizozemska je svjedočila nevjerovatnom rezultatu sinoć. To je najveća pobjeda u historiji profesionalnog nogometa u ovoj zemlji, a Zwolle je izjednačio rekord Ajaxa koji je rezultatom 13:0 pobijedio Venlo 2020. godine.

Zwolle korača ka povratku u Erediviziju i sinoć je zacementirao mjesto broj jedan na tabeli uoči samog finiša sezone.

U utakmici je učestvovao i svoj doprinos dao Haris Medunjanin, bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine koji je za Zwolle postigao novi gol ove sezone.

Četverostruki strijelac za Zwolle bio je Grk Apostolos Vellios, a hat-trick je postiigao za samo 12 minuta. Medunjanin je postigao gol za 4:0 u 14. minuti, a uspjeli smo vidjeti još jedan hat-trick, kojeg je postigao Lennart Thy.

Thomas van den Belt je postigao dva gola, a po jedan još Thomas Beelen, Younes Taha i Davy van den Berg.

Kada je u pitanju naš bivši reprezentativac Haris Medunjanin, on je ove sezone postigao tri gola i dodao dvije asistencije. Već tri meča zaredom ima zapažen napadački učinak, iako mu je 37 godina.