La Liga

Činilo se da će PSG prosuti dva boda u prvom duelu nakon Mundijala u Kataru, ali puni plijen je na kraju ostao na Parku prinčeva.

Aktuelni francuski prvak teškom mukom je nadigrao Strasbourg u 16. kolu La Lige rezultatom 2:1.

Krenulo je odlično za domaće kada je u 14. minuti Marquinhos na asistenciju Neymara pogodio za 1:0.

Marquinhos se u 51. minuti ponovo upisao u strijelce. Ovoga puta je zatresao vlastitu mrežu za 1:1.

Ubrzo je PSG ostao sa deset igrača na terenu. Neymar je u 62. minuti isključen. Pokušao je prevariti sudiju i iznuditi penal, ali je samo dobio žuti karton. S obzirom na to da je dvije minute ranije zaradio javnu opomenu, Brazilac je morao na prijevremeno tuširanje.

Uprkos brojčanom deficitu, PSG je na kraju uspio doći do trijumfa. U 95. minuti je za pobjedu iz penala pogodio Kylian Mbappe.

PSG predvodi tabelu sa 44 boda, a Strasbourg je pretposljednji sa 11 bodova.